Coachend Leiderschap
Organisatie
A.S. Watson Benelux
Vraag
Hoe kunnen wij ons Senior Management laten ervaren dat je meer uit medewerkers haalt, wanneer je ze stimuleert en ondersteunt het beste uit zichzelf te halen?
Aanpak
In 2010 organiseerden wij het traject ‘Situationeel Leidinggeven; resultaatgericht coachen’ voor 80 senior managers van A.S. Watson Benelux. De managers leerden hoe zij hun manier van aansturen effectief konden afstemmen op de specifieke situatie en het type medewerker. Zij werden getraind in hoe je een coachingsgesprek voert, en hoe je met bepaalde vraagstelling en tools een positieve mentaliteit in je team kunt stimuleren. In de opfrisworkshops in 2011 werden ervaringen uit de praktijk uitgewisseld en de persoonlijke valkuilen in de coachingsgesprekken geoefend.
Resultaat
De managers kennen hun leiderschapsstijl en weten deze steeds weer zo in te zetten dat zij hun team motiveren en enthousiasmeren. Zij begeleiden hun medewerkers als een professionele coach, doordat zij verschillende coachingstechnieken gebruiken in hun aansturing. Coachingsgesprekken zijn meer structureel onderdeel van hun functie geworden en medewerkers ervaren dit als positief.
Andere projecten voor A.S. Watson Benelux
- Event Reframe: 170 deelnemers, seniormanagement en medewerkers A.S. Watson Benelux
- Training Succesvol Beoordelen: 12 districtmanagers en leidinggevenden ICI Paris XL